Parafia Rzymskokatolicka św. Małgorzaty Panny i Męczennicy  i Matki Bożej Szkaplerznej w Śmiłowie

3-1-1200x675

Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Gargano w naszej parafii 14 i 15 czerwca 2024 roku.

Już dzisiaj serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym pięknym, duchowym wydarzeniu!

FIGURKA MA 20 b
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o dar nowych powołań kapłańskich, szczególnie dla naszej Bydgoskiej Diecezji.
2. We wtorek, 23 kwietnia w liturgii przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której powierzać będziemy troski naszych serc.
4. W czwartek, 25 kwietnia przypada święto św. Marka, Ewangelisty.
5. W czwartek koronka do Bożego miłosierdzia.
6. Od poniedziałku sprawy urzędowe można załatwiać w biurze parafialnym, które czynne jest bezpośrednio po mszy świętej. Biuro czynne jest w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
7. W czwartek 2 maja o godz. 17.00 w katedrze bydgoskiej wierni z naszego Dekanatu Wysoka są zaproszeni do wspólnej modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie w budynku przy ul. Grodzkiej.
8. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu okazali życzliwość i pracowali dla dobra naszej Parafii. Bóg Wam zapłać!
Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

ks. Proboszcz

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Św. Małgorzaty PM i MB Szkaplerznej w Śmiłowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

MODLITWA   W  INTENCJI   NASZEJ   PARAFII

Panie Jezu Chryste, który jesteś Głową Kościoła, daj nam prosimy Cię, miłość ku Tobie, miłość ku Twemu Ojcu i Duchowi Świętemu.

Udziel wszystkim nam, którzy tę naszą Parafię tworzymy odpowiednich łask.

Opiekuj się słabymi, oświeć wątpiących, wzmocnij zrozpaczonych, podtrzymuj chwiejących się i zbudź tych, którzy śpią i nie widzą tego, co się wkoło nich dzieje.

Udziel chorym zdrowia i prowadź do Twego światła szukających Ciebie, aby Cię znaleźli  i pozostali przy Tobie.

Polecamy Ci, Panie Jezu, kapłanów oraz tych, którzy uczą dzieci religii w szkole i przedszkolu. Daj im siły do pracy, aby przez swoją posługę mogli doprowadzić siebie, nasze dzieci i nasze rodziny do zbawienia.

Spraw też, Panie Jezu, byśmy wszyscy angażowali się w posługę dla naszych bliźnich.

Daj nam, byśmy kiedyś wszyscy mogli spotkać się tam, gdzie Ty z Twoim Ojcem i Duchem Świętym, z Twoją i naszą Matką, Maryją i wszystkimi naszymi Patronami żyjesz i królujesz  na wieki wieków. Amen.

Św. Małgorzato, Panno i Męczennico – módl się za nami

Św. Rafale Archaniele – módl się za nami

Św. Michale Archaniele – módl się za nami

Św. Janie Pawle II – módl się za nami

Bł. bp. Michale Kozalu – módl się za nami

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – módl się za nami

Bł. Kard. Stefanie Wyszyński – módl się za nami

Wszyscy nasi Święci Patronowie – módlcie się za nami.